Wyniki GP Francji 2019

Lewis Hamilton powiększa swoją przewagę w klasyfikacji mistrzowskiej. Spokojnie jechał z dużą przewagą od startu do mety nad Valtterim Bottasem. Charles Leclerc dojechał trzeci. Dalej w stawce na czwartej pozycji sklasyfikowany został Max Verstappen.

Mercedes w ośmiu pierwszych wyścigach sezonu zdobył 338 na 352 możliwych punktów (96%). Najlepszy wynik od momentu wejścia ery hybrydowej do F1.

Sebastian Vettel zdołał w trakcie wyścigu wyprzedzić oba McLareny, ale dojechał dopiero piąty. Pod koniec wyścigu zjechał po dodatkowy komplet opon i wywalczył punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu. Dokonał tego z minimalną przewagą nad okrążeniem wykonanym przez Lewisa na starych już oponach.

Carlos Sainz Jnr wyprzedził po starcie Lando Norrisa i dojechał na szóstym miejscu. Młody Brytyjczyk miał problemy z hydrauliką pod koniec i wyprzedziły go oba bolidy Renault i Kimi Raikkonen.  Ricciardo po wyścigu otrzymał karę doliczenia 10 sekund do końcowego czasu i wypadł jednak z punktów.

Robert Kubica po raz pierwszy w tym sezonie dojechał przed Georgem Russellem na metę. Oczywiście tylko przez błąd Brytyjczyka, popełniony w trakcie próby wyprzedzania i przymusowy postój w boksach, ale przynajmniej tym razem szczęście stało po stronie Polaka.