Będzie łatwiej płatnym kierowcom dostać się do Formuły 1

Od kilku lat w celu otrzymania super-licencji, która upoważnia do startów w Formule 1 trzeba wcześniej startować w innych seriach i zdobywać punkty, które są przyznawane za miejsca w końcowych klasyfikacjach mistrzowskich danych serii.

Po osiągnięciu 40 punktów taki zawodnik może obiegać się o super-licencje potrzebną do startów w Formule 1. Takie przepisy wprowadzono by do najwyżej kategorii dostawali się tylko zawodnicy doświadczeni i odnoszący sukcesy w niższych kategoriach.

Od przyszłego sezonu każdy kierowca otrzyma 1 punkt za przejechanie 100 kilometrów podczas oficjalnego treningu przed Grand Prix Formuły 1.  Każde przewinienie w trakcie treningu to strata punktu. Maksymalnie można zebrać 10 punktów w ciągu trzech lat. W treningu można wystartować dopiero jak ma się 25 punktów, więc bogaty zawodnik może kupić 10 sesji i szybko skoczyć do 35 punktów, a to już krok od startów w Formule 1.

Dodatkowo od sezonu 2020 zawodnicy będą mogli brać udział w ciągu roku tylko w dwóch seriach, ale nie mogą one trwać równolegle. Do punktowanych serii dojdzie EuroFormula Open i W Series