Wyniki finansowe Williamsa za 2018 rok - Cyrk F1

Firma Williams Grand Prix Holdings PLC opublikowała wyniki finansowe za 2018 rok. Wyniki można uznać za dobre, bo odnotowano wzrosty w kluczowych obszarach, wypracowano także zysk.

Williams Grand Prix Holdings PLC to firma matka dla siedmiu spółek. W tym gronie istotny wpływ mają dwie: Williams Grand Prix Engineering Limited (zespół F1) oraz Williams Advanced Engineering Limited (różnego typu usługi inżynieryjne). Pozostałe nie ogrywają większej roli. Williams Advanced Engineering Limited powstała w 2011 roku i jej celem miała być dywersyfikacja działalności całego Williamsa i zapewnienie dodatkowych dochodów na rzecz zespołu F1. Udaje się to tylko częściowo, bo faktycznie ta spółka się cały czas rozwija, ale nie generuje istotnych zysków, aby móc wspomóc budżet zespołu F1.

Cały Williams w ostatnich latach systematycznie rośnie oraz wzmacnia swoje dodatkowe działalności, co prowadzi do transformacji w przedsiębiorstwo działające w szeroko rozumianej branży samochodowej, inżynierskiej i nowych technologii. Formuła 1 pozostaje jednak cały czas dominującą częścią firmy, która ma zdecydowanie największy wpływ na wyniki finansowe (około 2/3 całości). Williams Grand Prix Holdings PLC jest spółką notowana na giełdzie, więc regularnie publikuje swoje wyniki finansowe.

To tylko część artykułu.

Pełną treść podsumowania wraz z wynikami finansowymi Williamsa znajdziecie na stronie Cyrk F1, klikając w ten link