Fundamentaly problem z Williamsem


Williams odkrył "fundamentalny problem" w konstrukcji bolidu FW42 i nie będą w stanie go poprawić w najbliższych miesiącach. Tak twierdzi przynajmniej George Russell. Tegoroczny bolid nie tylko ma problem z dociskiem aerodynamicznych w porównaniu do rywali, ale kolega z zespołu Kubicy stwierdził, że odkryli też specyficzny problem, który powinien być rozwiązany.

Niestety Brytyjczyk nie chciał wskazać konkretnego obszaru, który wymaga przeprojektowania. Stwierdził, że to nie jest tak, że jutro się ich inżynierowie obudzą i będą wiedzieli jak go rozwiązać. Już w zeszłym roku Williams miał podobny problem, bolid było bardzo ciężko prowadzić i nie miał dobrego balansu.

George powiedział, że tak fundamentalny problem musi być rozwiązany poprzez dobry projekt i pracę w symulatorze. Niestety przez minimum kilka weekendów Grand Prix będziemy musieli sobie radzić z tym co mamy.

Russell twierdzi też, że jak rozwiążą ten problem zdecydowanie zbliżą się do rywali, ale to nie oznacza, że nagle będą walczyć w środku stawki.

Kubica powiedział, że rok temu jeszcze wcześniej wiedzieli, że mają problem i też nie udało się go rozwiązać. Polak powiedział, że chciałby żeby to było dwa, trzy miesiące, ale doświadczenie mówi mu co innego.

Nic dziwnego, że na testach nie tylko pojawili się później, to na dodatek wiele czasu jeździli testując aerodynamikę. To była już oznaka, że zamiast po prostu skupić się na ustawianiu bolidu pod szybką jazdę to weryfikowali dane, które dostarczają im symulatory.