26 marca poznamy przepisy na sezon 2021

Już od dawna mówi się, że rok 2021 to będzie nowy start dla Formuły 1. 26 marca odbędzie się prezentacja w trakcie spotkania grupy strategicznej i komisji Formuły 1 w Londynie. Szef Liberty Media Chase Carey potwierdził, że zaproponowane będą zmiany w regulaminie technicznym, sportowym oraz regulacje finansowe, które pozwolą na nowo wystartować Formułę 1.

Jean Todt potwierdził, że wtedy będzie pokazany cały pakiet. Zawiera on między innymi ograniczenie budżetów zespołów i tego ile mogą wydawać w Formule 1. Powinno to pozwolić wyrównać stawkę, która obecnie jest zdominowana przez najbogatsze zespoły.

Kilka dni temu nowe przepisy dotyczące jednostek napędowych zostały wysłane do zespołów, ale nie spodziewałbym się tutaj nowych jednostek napędowych, raczej jakąś modyfikację obecnych. Zmiany przykładowo w ograniczeniach przepływu paliwa lub rezygnacja z MGU-H.

Formuła 1 ma 6 miesięcy na to, żeby uzgodnić wszystkie zmiany. Jest 10 zespołów i 10 punktów widzenia. Jean Todt powiedział, że idealnie chciałby mieć 12 zespołów, ale woli 10, bo wtedy przynajmniej ilość pieniędzy do podziału jest dla każdego z nich większa.

Regulamin na 2021 rok musi być podpisany minimum 18 miesięcy przed startem sezonu, oznacza to, że w lipcu już wszystko powinniśmy wiedzieć.