Wyniki 2 dnia testów zimowych 2019

Za nami drugi dzień testów zimowych bez Roberta Kubicy na torze. Williams jeszcze do Hiszpanii nie dostarczył swojego bolidu, ale ma on wylecieć dziś wieczorem, a jutro po południu już powinien jeździć po torze w Barcelonie.

Charles Leclerc, Lando Norris i Kevin Magnussen w międzyczasie przejęli bolidy od swoich kolegów z zespołu drugiego dnia testów. Zawodnicy Ferrari i McLarena przejechali ponad 100 okrążeń. Młody Lando na koniec sesji wykręcił czas tylko minimalnie wolniejszy od SF90, a to znaczy, że będzie w tym roku ciekawie ;-)

Magnussen przerwał swoje dzisiejsze jazdy ponieważ siedzenie sprawiało mu ból i oddał swoje stanowisko młodemu Pietro Fittipaldiemu. Alexander Albon dwukrotnie obracał się w swoim Toro Rosso.

Renault Daniela Ricciardo zgubiło tylne skrzydło i Australijczyk uratował bolid przed uderzeniem w bandy w ostatnich momentach. Gasly natomiast rozbił mocno swojego Red Bulla, ale pewnie zespół zdoła na jutro odbudować bolid o ile mają wszystkie części.

Hamilton i Bottas nadal nie pokazali swojego prawdziwego tempa. 153 okrążenia Mercedesa i głównie długie przejazdy. Mistrzowie świata nie chcą powtórki problemów z oponami które trapiły ich w zeszłym sezonie.