Formuła 1 w Netflixie

Nie wiem czy wiecie, ale jestem nie tylko fanatykiem Formuły 1, ale też fanem chodzenia na siłownię, a przez chodzenie na siłownię rozumiem oglądanie seriali. Teraz będę mógł połączyć wszystkie te formy rozrywki. Formuła 1 ogłosiła nową umowę z Netflixem i stworzą serial dokumentalny o sezonie F1 2018.

Najwidoczniej zauważyli sukces jaki osiągnęła produkcja McLarena na początku roku wśród fanów i postanowili skopiować pomysł. Co ciekawe McLaren z Amazonem też chcieli kręcić odcinki przez cały sezon, ale nie dostali na to pozwolenia.

Seria 10 odcinków zapowiada się jako pierwsza, która "ma pozwolić publiczności naprawdę poznać padok i życie kluczowych graczy Formuły 1".

"Seria będzie miała niezrównany i ekskluzywny dostęp do najszybszych kierowców, szefów zespołów i właścicieli, a także do zespołu zarządzającego Formuły 1".

James Gay Rees, który wyprodukował uznany film dokumentalny z 2010 roku, Senna, będzie producentem wykonawczym serialu. Pełny zakres relacji z dokumentu, w tym, które zespoły będą zaangażowane, nie został jeszcze ogłoszony.

Jest to tylko kolejny powód do wykupienia subskrypcji Netflixa. Premiera nastąpi na początku przyszłego roku.