Formuła 1 uruchamia swoje transmisje online - aktualizacja

Formuła 1 uruchamia nową usługę transmisji online, poprzez streaming. Po wykupieniu dostępu uzyskamy transmisje na żywo oraz po raz pierwszy w historii dostęp do archiwum FOM. Wszystko to bez reklam, nie to co na innych płatnych kanałach.

F1 TV Pro będzie oferować transmisje tylko w kilku krajach. Będą to Niemcy, Francja, USA, Meksyk, Belgia, Austria, Węgry i "znaczna część Ameryki Łacińskiej". Więcej państw zapewne dojdzie po wygaśnięciu obecnych kontraktów na transmisje.

Usługa zapewni także dostęp do obszernego archiwum filmów F1. Ta część usługi będzie dostępna dla użytkowników w większości krajów świata pod nazwą F1 TV Access. Dodatkowo dostępne będą wszystkie konferencje prasowe na żywo i serie towarzyszące, takie jak F2 i GP3.

Opłaty abonamentowe dla F1 TV Pro będą ustalane na około 8 do 12 dolarów miesięcznie.

Jest duża szansa na to, że usługa ruszy już na początku sezonu.

Dyrektor działu cyfrowego i nowego biznesu F1, Frank Arthofer, powiedział, że nowa oferta jest "fundamentem naszej cyfrowej transformacji".

Na oficjalnej stronie - LINK znajdziecie filmik prezentujący możliwości usługi. Między innymi onboardy z każdego bolidu jak i wybór języka komentatorów.

Aktualizacja - jak widać na zdjęciu poniżej pojawiła się lista państw gdzie usługa ma być dostępna. Jest tam też Polska.

Docelowo będą dwa pakiety do wyboru. F1 TV Pro będzie kosztował 8-12$ miesięcznie (cena zależna od kraju) i oferował całą wymienioną wyżej zawartość. Oprócz tego będzie pakiet tańszy – F1 TV Access – (2-3$ miesięcznie) z ograniczoną zawartością, nie będzie w nim transmisji na żywo. Tylko skróty i dostęp do archiwum oraz live timingu.

W Polsce dostępny będzie komentarz w 4 językach: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim