Kubica zakończył drugi dzień testów w Williamsie

Robert Kubica dziś drugi raz zasiadł za kierownicą bolidu Williamsa. Polak ponownie prowadził konstrukcję z 2014 roku, czyli FW36, tym razem na torze Hungaroring, tym samym na którym debiutował w Grand Prix Formuły 1.. Zespół powiedział tylko, że był to kolejny produktywny dzień.

Jak dobrze wiecie Williams przeprowadza ewaluacje kierowców, którzy mogą poprowadzić ich drugi bolid w przyszłym roku. Lance Stroll ma miejsce w składzie już zagwarantowane. Paul di Resta na tym samym torze co Robert jutro będzie najlepszym wyznacznikiem dla zespołu jaka jest prawdziwa forma Polaka.

Paul di Resta, Felipe Massa, Pascal Werhlein i właśnie Robert Kubica to kandydaci Williamsa. Niestety ani dziś, ani jutro nie dowiemy się jaka jest decyzja zespołu. Zapewne wybór kierowcy będzie miał miejsce jeszcze przed końcem roku.

Zespół nie publikował żadnych zdjęć, ani danych dotyczących występu Polaka. Teraz jedyne co nam pozostało to czekać, a jak naprawdę poszły testy Kubicy, to dowiemy się gdy Williams ogłosi skład na 2018 rok.