Renault chciałoby wiedzieć więcej o Kubicy

Renault przyznało, że jeszcze nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie powinni sobie zadać przed pełnoprawnym powrotem Kubicy do Formuły 1. W idealnych warunkach, a niestety takich nie mamy, Robert powinien sprawdzić się na jeszcze jednych testach aktualnym bolidem.

Tak mówi Renault, co nie jest do końca prawdą ponieważ mogą spokojnie z jego usług korzystać w piątkowych treningach. Znowu taki trening trwa tylko półtorej godziny, a oni potrzebują trochę więcej czasu, tym samym ograniczaliby czas ich podstawowych kierowców w bolidzie.

Abiteboul powiedział, że nie wiedzą jak Robert sprawdzi się w trakcie samego ścigania. Czyli zmienna pogoda, wypadek w pierwszym zakręcie, coś co normalnie nie jest łatwe do przewidzenia. Zawodnik w pełni sprawny szybko dochodzi do siebie po zwykłej kolizji, z Kubicą trzeba podchodzić do takich sytuacji delikatniej.

Renault musi szybko podejmować decyzje jeśli chodzi o skład na przyszły rok. Kolejni zawodnicy mają podpisane kontrakty, a Kubica im nie ułatwia zadania.