Potwierdzone - Kubica na testach w nowym bolidzie

Sprawdziły się plotki dotyczące oficjalnych testów, które odbędą się po GP Węgier. Robert Kubica weźmie w nich udział i po raz pierwszy poprowadzi Renault RS17.  Do tej pory Polak prowadził tylko starsze konstrukcje ze słabszym silnikiem i nie korzystając z najnowszych opon Pirelli.

Kubica i jego osiągi zostaną porównane z czasami okrążeń Palmera i Hulkenberga, które osiągną w trakcie najbliższego weekendu. Wiele się mówi o tym, że Robert może wystąpić już  Grand Prix w tym sezonie, ale póki co nie zapeszajmy. Widać, że Renault mocno postawiło na Kubicę!

Cyril Abiteboul o testach: Pierwsze testy umożliwiły Robertowi i nam zgromadzenie dużej ilości danych. Nadchodząca sesja za kierownicą bolidu RS17 na Hungaroringu umożliwi nam pozyskanie szczegółowych i precyzyjnych danych w aktualnym samochodzie, w reprezentatywnych warunkach. Po tym teście uważnie przeanalizujemy zebrane informacje, by ustalić, w jakich warunkach Robert mógłby wrócić do rywalizacji w nadchodzących latach.

Kubica pojawi się na torze w środę, zajmując dzień przeznaczony dla jednego z etatowych kierowców. Polak nie spełnia bowiem kryteriów młodego kierowcy. Nicholas Latifi poprowadzi bolid Renault we wtorek.