Top Ad unit 728 × 90

 

Potwierdzone - Kubica na testach w nowym bolidzie


Sprawdziły się plotki dotyczące oficjalnych testów, które odbędą się po GP Węgier. Robert Kubica weźmie w nich udział i po raz pierwszy poprowadzi Renault RS17.  Do tej pory Polak prowadził tylko starsze konstrukcje z słabszym silnikiem i nie korzystając z najnowszych opon Pirelli.

Kubica i jego osiągi zostaną porównane z czasami okrążeń Palmera i Hulkenberga, które osiągną w trakcie najbliższego weekendu. Wiele się mówi o tym, że Robert może wystąpić już  Grand Prix w tym sezonie, ale póki co nie zapeszajmy. Widać, że Renault mocno postawiło na Kubicę!

Cyril Abiteboul o testach: Pierwsze testy umożliwiły Robertowi i nam zgromadzenie dużej ilości danych. Nadchodząca sesja za kierownicą bolidu RS17 na Hungaroringu umożliwi nam pozyskanie szczegółowych i precyzyjnych danych w aktualnym samochodzie, w reprezentatywnych warunkach. Po tym teście uważnie przeanalizujemy zebrane informacje, by ustalić, w jakich warunkach Robert mógłby wrócić do rywalizacji w nadchodzących latach.

Kubica pojawi się na torze w środę, zajmując dzień przeznaczony dla jednego z etatowych kierowców. Polak nie spełnia bowiem kryteriów młodego kierowcy. Nicholas Latifi poprowadzi bolid Renault we wtorek.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.