Cosworth chce wrócić do F1 w 2021 roku

Cosworth przygotowuje swój powrót do Formuły 1. Oczywiście nie chodzi o obecną erę silników 1.6 turbo, a nowe jednostki które pojawią się od roku 2021.

Firma ta ma długą historię jeśli chodzi o starty w Formule 1. 176 wygranych Grand Prix, a ostatnio dostarczali silniki zespołowi Marussia w 2013 roku.

Skąd ta decyzja? Oczywiście wynika z powrotu do prostszych jednostek, które mają kosztować dużo mniej niż obecne. Formuła 1 wycofuje się z odzyskiwania energii cieplnej z turbo, ponieważ to powoduje największe koszty. Nadal mamy mieć odzyskiwanie energii, ale tylko kinetycznej tak jak to miało miejsce od 2009 roku.

Jeszcze żadne kontrakty nie zostały podpisane, ale dobrze, że pojawiły się chociaż chęci. Nie wiadomo też czy chcą dostarczać silniki obecnym zespołom, czy też potencjalnym nowym, które dopiero mają pojawić się w stawce.

Jeśli Cosworth wyprodukuje odpowiednio mocny silnik to jest duża szansa, że pojawi się producent taki jak Aston Martin, który chciałby brandować ich jednostki swoją marką.

Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie nie tylko Cosworth będzie chciał wrócić do nowej lepszej F1.