Top Ad unit 728 × 90

 

Będą głośniejsze silniki w Formule 1

Za nami prima aprillis, ale dziś już news na poważnie. 31 marca odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości jednostek napędowych w Formule 1. Dla niedowiarków od razu link do źródła tej informacji - strony FIA. Wczoraj ogłoszono jakie pojawiły się wnioski po tym spotkaniu, dopiero dziś wrzucam na stronę ponieważ, nie ukrywajmy 24 godziny temu nikt by w to nie uwierzył.

W Paryżu odbyło się spotkanie prezydenta FIA, Jeana Todta z reprezentantami Liberty Media, innymi udziałowcami, dostawcami silników obecnych w Formule 1 jak i takich, którzy mogą planować dołączenie do niej w przyszłości, jak Audi (był reprezentant grupy Volkswagen).

W trakcie spotkania doszło do porozumienia dotyczącego tego w jakim kierunku Formuła 1 będzie rozwijać się od sezonu 2021. Do tego czasu nadal będziemy korzystać z obecnych jednostek 1.6 litrowych turbo.

Główne wnioski:
- chęć utrzymania Formuły 1 na szczycie motorsportu, oraz swego rodzaju bycia laboratorium dla rozwoju samochodów, które spotykamy na co dzień na drogach;
- nowe jednostki napędowe mają być tak samo mocne, ale prostsze i tańsze w rozwoju oraz produkcji;
- poprawa dzwięku nowych jednostek;
- kierowcy mają mieć możliwość jazdy na 100% zawsze;

Nie podano konkretnie, czy będą to silniki 2,4, 2,0 czy inne. Wiemy natomiast, że będą to silniki, którymi producenci ponownie się zainteresują i nie będą musieli ponosić ogromnych kosztów. Moc zostanie pewnie utrzymana ponieważ jak można się domyślać jakieś elementy hybrydowe pozostaną w użyciu.

Teraz tylko trzeba poczekać na finalne ustalenia, ale te pewnie pojawią się w przyszłym roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.