Top Ad unit 728 × 90

 

Vondoorne zamiast Buttona w McLarenie od 2017 roku

McLaren ogłosił, że Jenson Button przez najbliższe dwa lata będzie pełnił rolę ambasadora zespołu. Oznacza to, że nie będzie pełnił roli aktywnego kierowcy. Skład na przyszły sezon? Taki jak wszyscy się spodziewali Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne.

Co oznacza nowy status ambasadora? Jest to w zasadzie kierowca rezerwowy, może wrócić do ścigania w sezonie 2018, może zastąpić w sytuacjach wyjątkowych Fernando i Stoffela. Podsumowując Ron Dennis zatrzymał w obiegu zawodnika, którego prawdopodobnie nie chciał po prostu oddać do Williamsa.

Dla mnie to jest najciekawsze pytanie, kto będzie jeździł w zespole Franka Williamsa. Wiadomo już, że nie Massa, Bottas ma podpisany kontrakt, a kto będzie drugim kierowcą?

Stoffel Vandoorne w tym roku zastąpił Alonso podczas GP Bahrajnu i zdobył jeden punkt w debiucie. Wcześniej bardzo imponował w niższych seriach. Mam wielką nadzieję, że się sprawdzi w przyszłym roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.