Segregator newsów F1 29.09.2016

Jeszcze tylko trawę pomalujemy i można startować z GP Malezji

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Hamilton wants to be surprised by 2017 cars (Autosport)
Kierowcy coraz częściej myślą o przyszłym sezonie. Lewis chce być zaskoczony nowymi bolidami. Oglądał już nowego Mercedesa w tunelu aerodynamicznym. Wydaje mu się, że w końcu jazda będzie bardziej męcząca i przygotowanie fizyczne znowu będzie potrzebne. Ma tylko nadzieję na to, że samo ściganie, też będzie lepsze, a nie tylko jazda o kropelce.

Podobne zdanie ma Jenson Button, który twierdzi, że obecnie kierowca wcale nie musi dużo trenować by brać udział w wyścigach. Zobaczcie dla porównania jak wykończeni byli kierowcy w Malezji na podium w 2005 roku. Teraz już po prostu nie dochodzi do takich sytuacji. Może za rok się to zmini.


Button: 'Lewis’s tweet? It wasn’t even real!' (Motorsport magazine)
Pamiętacie aferę w której Lewis wrzucił na twitterze fotkę z porównaniem danych telemetrycznych przejazdów w Belgii w 2012. Jenson teraz twierdzi, że to wcale nie były dane z kwalifikacji tylko z symulatora...

Next year could be make or break for Sebastian Vettel and Ferrari (The Sun)
Mark Webber wierzy w to, że Ferrari w końcu w przyszłym roku zaskoczy. Obecnie często obierają slabą strategię i mieli problemy z niezawodnością. Kolejny rok to może być dla nich duży krok.

Kalendarz F1 na sezon 2017 potwierdzony
Pojawił się nowy prowizoryczny kalendarz na sezon 2017. Mało w nim zmian w porównaniu do tegorocznego, część wyścigów została o tydzień przesunięta, a GP Europy nadal odbywa się w ten sam weekend co Le Mans 24h.

Potwierdzono zmiany na kolejne lata w F1
Pisałem ostatnio o małych zmianach w przepisach na sezony 2017-2018 i już są potwierdzone

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.