Segregator newsów F1 - 29.8.2016

Daniel Ricciardo dał na podium po GP Belgii 2016 napić się Markowi Webberowi szampana ze swojego buta...

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Marchionne warns: 'Anyone who doesn't bring results should leave' (Motorsport)
Jeśli w Ferrari nie będzie zmian na dobre, to każda osoba, która nie będzie przynosić pozytywnych rezultatów odejdzie. Słowa te padły po wczorajszym wyścigu w którym dwóch kierowców Ferrari zderzyło się już w pierwszym zakręcie.

Verstappen's driving 'refreshing but dangerous' - Wolff (F1i)
Wolff twierdzi, że to w jaki sposób ściga się Max przypomina mu Hamiltona i Sennę. Ewidentnie pozostali muszą dwa razy pomyśleć zanim zaczną go wyprzedzać. Moim zdaniem jego obrona pozycji przed Raikkonenem była co najmniej kontrowersyjna, ale w pierwszym zakręcie to nie była jego wina. To Vettel za szybko zaczął skręcać do wewnętrznej, podobnie jak Raikkonen w Chinach w tym roku, tylko wtedy to Kvyat atakował po wewnętrznej.

F1 urged to close engine penalty loophole - Mercedes (Autosport)
Mercedes skorzystał z luki w przepisach i zaopatrzył Lewisa w jednostki napędowe do końca sezonu, ale sami chcą, żeby ten przepis był poprawiony. System jest daleki od ideału, można powiedzieć, że Formuła 1 znowu stawia się w idiotycznej sytuacji w której wprowadzone jest ograniczenie jednostek napędowych ze względu na koszty, a potem marnowanych jest kilka silników więcej przez bogaty zespół.

Nico Hulkenberg bemoans timing of red flag at Spa (ESPN)
Nico jak i kilku innych kierowców narzekało na czas w którym pojawiła się na torze czerwona flaga. Nic dziwnego, jedni zjechali od razu do boksów po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa. Inni czekali na czerwoną flagę jak Williams i nie zjechali, ale czerwonej flagi długi nie było i jak już zjechali i stracili czas to w końcu wyścig został przerwany.

Sam na twitterze i widziałem, że kilka innych osób też od razu pisało o tym, żeby przerwać wyścig. Przecież od razu było widać, że bariera zniszczona i będzie trzeba ją naprawiać, a to nigdy nie trwa kilka sekund.

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.