Nowy zwiastun trybu kariery F1 2016

Tryb kariery czyli uwielbiany przez graczy element serii o Formule 1, powraca w jej najnowszej odsłonie. Dzięki niezwykłemu realizmowi F1™ 2016 każdy będzie mógł poczuć się jak wschodząca gwiazda najbardziej prestiżowego motorowego sportu na świecie. Ten aspekt gry przedstawia bliżej nowy zwiastun. Produkcja Codemasters zadebiutuje 19 sierpnia w wersji na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Brytyjscy deweloperzy nie ukrywali, że tryb kariery był tym, czego fani serii domagali się najbardziej. Deweloper posłuchał ich próśb, a kariera nie tylko powraca, ale doczeka się szeregu znaczących usprawnień. Swoją legendę w elitarnym światku Formuły 1 gracze będą budować na przestrzeni 10 sezonów. W tym czasie muszą dbać o wypełnianie celów stawianych przez szefostwo teamu, dla którego jeżdżą, współpracować z mechanikami i brać aktywny udział w ulepszaniu bolidu, a także podejmować wiele strategicznych i mogących zaważyć na ich przyszłości decyzji nie tylko na torze, ale również poza nim.W kwestii samych wyścigów F1™ 2016 to najwierniejsza realiom gra o Formule 1, oddająca w pełni jej specyfikę, piękno i dramaturgię. W grze oddano wszystkie reguły rządzące zawodami – z samochodem bezpieczeństwa i zasadą wirtualnego samochodu bezpieczeństwa na czele. Podczas zmagań na torze gracz ma możliwość radiowej łączności z teamem, do gry trafiło uroczyste okrążenie testowe, podczas którego bolidy w charakterystyczny sposób rozgrzewają opony, a opcje manualnego startu oraz samodzielnej kontroli prędkości po zjechaniu do pit stopu to smaczki, które ucieszą każdego sympatyka królowej sportów motorowych. F1™ 2016 to jedyna oficjalna gra Formuły 1 – zawiera komplet 11 teamów i 22 kierowców oraz wszystkie tory z bieżącego sezonu F1 włącznie z usytułowanym na ulicach Baku, gdzie w czerwcu rozegrano historyczne Grand Prix Europy.

F1™ 2016 pojawi się na rynku 19 sierpnia. Gra dostępna będzie na PC (sugerowana cena 199,90 zł) oraz konsolach obecnej generacji (PS4 i Xbox One – 259,90 zł). Zamawiający grę przed premierą otrzymają edycję limitowaną, zawierającą pakiet "Career Booster", dający wsparcie tempa badań i rozwoju bolidu w trybie kariery oraz dostęp do nowych wzorów kasków i laptopów.