Kalendarz dni testowych dla opon Pirelii 2017

Za nami kolejne testowe dni w trakcie których Pirelli sprawdza opony na przyszły sezon. W dwóch pierwszych dniach na torze Fiorano deszczowe i przejściowe opony sprawdzał zespół Ferrari, a wczoraj i dziś na torze Mugello Red Bull ma okazję sprawdzić w akcji slicki.

Niestety nie mogłem nigdzie znaleźć żadnego feedbacku od kierowców jeśli chodzi o jazdę na tych oponach, prawda jest też taka, że do przyszłego sezonu mieszanki i sama konstrukcja tych opon ulegnie jeszcze pewnie dużym zmianom.

W trakcie tego roku zaplanowane jest 10 testów, razem 22 dni w trakcie których Ferrari, Red Bull i Mercedes będą sprawdzać nowe mieszanki. Wybrane zespoły dzielą się między sobą i z pozostałymi, które nie biorą udziału w testach wszystkimi danymi.

W trakcie testów wszyscy korzystają z bolidów z sezonu 2015, które mają specjalnie zmodyfikowane zawieszenie oraz poziomy docisku zbliżone do tych, które mają obowiązywać w przyszłym roku. Tylne skrzydło jest szersze, a po bokach bolidu zamontowano kurtyny, które przypominają te z lat 70 poprzedniego wieku. Pozwalają one uzyskać efekt tak zwanego uziemienia, czyli kierują powietrze pod dyfuzor, który wysysając je z pod bolidu przysysa go do asfaltu.

Tak prezentowało się Ferrari i Red Bull na torze: