Top Ad unit 728 × 90

 

Kalendarz dni testowych dla opon Pirelii 2017

Za nami kolejne testowe dni w trakcie których Pirelli sprawdza opony na przyszły sezon. W dwóch pierwszych dniach na torze Fiorano deszczowe i przejściowe opony sprawdzał zespół Ferrari, a wczoraj i dziś na torze Mugello Red Bull ma okazję sprawdzić w akcji slicki.

Niestety nie mogłem nigdzie znaleźć żadnego feedbacku od kierowców jeśli chodzi o jazdę na tych oponach, prawda jest też taka, że do przyszłego sezonu mieszanki i sama konstrukcja tych opon ulegnie jeszcze pewnie dużym zmianom.

W trakcie tego roku zaplanowane jest 10 testów, razem 22 dni w trakcie których Ferrari, Red Bull i Mercedes będą sprawdzać nowe mieszanki. Wybrane zespoły dzielą się między sobą i z pozostałymi, które nie biorą udziału w testach wszystkimi danymi.

W trakcie testów wszyscy korzystają z bolidów z sezonu 2015, które mają specjalnie zmodyfikowane zawieszenie oraz poziomy docisku zbliżone do tych, które mają obowiązywać w przyszłym roku. Tylne skrzydło jest szersze, a po bokach bolidu zamontowano kurtyny, które przypominają te z lat 70 poprzedniego wieku. Pozwalają one uzyskać efekt tak zwanego uziemienia, czyli kierują powietrze pod dyfuzor, który wysysając je z pod bolidu przysysa go do asfaltu.

Tak prezentowało się Ferrari i Red Bull na torze:
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.