Top Ad unit 728 × 90

 

Prosty plan na poprawę Formuły 1

Juan Pablo Montoya w Formule 1 nie ściga się już od wielu, wielu lat. W udzielonym ostatnio wywiadzie Kolumbijczyk zdradził prosty sposób na kryzys, w którym ostatnio nasz sport się znajduje.

Sugestia jest prosta. Pozbądźmy się sensorów mierzących temperaturę i zużycie opon. Dzięki temu kierowcy sami musieliby troszczyć się o opony, a nie polegać na informacjach przekazywanych przez inżynierów w alei serwisowej. Zmiana taka powinna poprawić ściganie o jakieś 10% od razu zdaniem byłego kierowcy McLarena i Williamsa.

Jego zdaniem kierowcy teraz są strasznie leniwi. Jeśli wiedzą, że temperatura jest za wysoka to zwalniają, jeśli za niska przyśpieszają, ale kompletnie tego nie czują. Opierają się tylko i wyłącznie na sensorach. W testach i treningach te opcje nadal mogą być dostępne, ale zabierzmy je w kwalifikacjach i wyścigu. Ja również jestem za.

Na pewno zmiana taka była by prosta do wprowadzenia i nie poniosłaby za sobą zwiększenia kosztów. W życiu bym nie powiedział, że Montoya powie coś na tyle mądrego po tylu latach.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.