Statystyki po GP Malezji 2015

Sebastian Vettel potrzebuje jeszcze jednej wygranej by zrównać się w tabeli wszechczasów z Ayrtonem Senną. Niemiec ma na swoim koncie już 40 zwycięstw po niedzielnym Grand Prix w Malezji.

Kierowca Ferrari jest pierwszym, któremu udało się wygrać na torze Sepang cztery razy. To było też 222 zwycięstwo Ferrari, pierwsze od 34 Grand Prix. Ostatnio na najwyższym stopniu podium dla nich stał Fernando Alonso w GP Hiszpanii 2013.

To nie była ich najdłuższa przerwa. Pomiędzy sezonami 90 i 94, aż przez 58 wyścigów nie odnieśli zwycięstw. Ferrari z silnikiem turbo wygrało pierwsze Grand Prix o sezonu 1988.

Co ciekawe Vettel jest pierwszym, który już wcześniej wygrywał z silnikiem Ferrari, ale dla innego zespołu. Oczywiście chodzi o jego zwycięstwo z GP Włoch 2008 dla Toro Rosso.

Sebastian był też pierwszym kierowcą Ferrari od dwóch lat, który startował z pierwszego rzędu. Hamilton po raz 40 zdobył pole position, to był też 150 start Lewisa w wyścigu F1.

Najszybsze okrążenie w wyścigu po raz 10 zdobył Nico Rosberg.

Verstappen został najmłodszym zawodnikiem, który punktował w wyścigu Formuły 1. Prawdopodobnie już nigdy nie zostanie on pobity, ponieważ od przyszłego sezonu zostanie wprowadzony limit wieku. Max miał w niedzielę 17 lat, 184 dni.

Pastor Maldonado po raz piąty startował w GP Malezji i tyle samo razy nie ukończył wyścigu przez usterkę mechaniczną. Co ciekawe Pastor, przez pięć sezonów w F1 nigdy nie ukończył żadnego z dwóch pierwszych wyścigów w sezonie, co w sumie nie powinno dziwić.
[post_ad]