Nowy Safety Car na sezon 2015 w F1

W tym sezonie na torach Formuły 1 zobaczymy nowy samochód bezpieczeństwa. Będzie to Mercedes AMG GT S. Nowy jest również samochód medyczny. Zastąpi on popularnego Mercedesa SLS AMG GT.

Jakie są jego osiągi? 100km/h w 3,8 sekundy, maksymalna prędkość to około 310 kilometrów na godzinę. Pod maską znajdzie się silnik V8 o pojemności 4,0 litra. Pewnie tak jak jak w poprzednim sezonie będzie on wydawał z siebie lepszy dźwięk niż same bolidy..

Kierowcą nadal jest Bernd Maylander, a jego partnerem zostanie Peter Tibbetts, który odpowiedzialny będzie za kontakt z kontrolą wyścigu oraz monitorować będzie wydarzenia na torze za pośrednictwem pokładowego iPada. W poprzednim sezonie SC na tor wyjeżdżał 10 razy na 19 rozegranych Grand Prix.

Samochód medyczny C63 S kierowany będzie przez Alana van der Merwe, któremu towarzyszyć będzie szef lekarzy Ian Roberts. Auto również ma 4,0 litrowy silnik V8, a do "setki" rozpędza się w 4,1 sekundy. Za kierowcą znajdzie się miejsce dla jednego lub dwóch dodatkowych lekarzy oraz na sprzęt medyczny, w tym defibrylator i respirator