Top Ad unit 728 × 90

 

Nowy Safety Car na sezon 2015 w F1

W tym sezonie na torach Formuły 1 zobaczymy nowy samochód bezpieczeństwa. Będzie to Mercedes AMG GT S. Nowy jest również samochód medyczny. Zastąpi on popularnego Mercedesa SLS AMG GT.

Jakie są jego osiągi? 100km/h w 3,8 sekundy, maksymalna prędkość to około 310 kilometrów na godzinę. Pod maską znajdzie się silnik V8 o pojemności 4,0 litra. Pewnie tak jak jak w poprzednim sezonie będzie on wydawał z siebie lepszy dźwięk niż same bolidy..

Kierowcą nadal jest Bernd Maylander, a jego partnerem zostanie Peter Tibbetts, który odpowiedzialny będzie za kontakt z kontrolą wyścigu oraz monitorować będzie wydarzenia na torze za pośrednictwem pokładowego iPada. W poprzednim sezonie SC na tor wyjeżdżał 10 razy na 19 rozegranych Grand Prix.

Samochód medyczny C63 S kierowany będzie przez Alana van der Merwe, któremu towarzyszyć będzie szef lekarzy Ian Roberts. Auto również ma 4,0 litrowy silnik V8, a do "setki" rozpędza się w 4,1 sekundy. Za kierowcą znajdzie się miejsce dla jednego lub dwóch dodatkowych lekarzy oraz na sprzęt medyczny, w tym defibrylator i respirator

[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.