Formuła 1 i transmisje w Polsce, nadal nic nie wiadomo

Już jutro z samego rana pierwsze treningi przed Grand Prix Australii. Niestety nadal nie wiadomo, czy będą one w jakikolwiek sposób transmitowane w Polsce. Sytuacja wygląda dokładnie tak samo jak rok wcześniej, nikt poza Polsatem nie chce zakupić praw do transmisji.

W naszym regionie sprzedażą praw zajmuje się firma MP&Silva. To oni wykupili prawa do transmisji w Polsce na kilka sezonów, ale są tylko pośrednikiem. W tej sytuacji ważne jest to, że jeśli nie sprzedadzą nikomu praw to ponoszą straty.

Dlatego też Polsat próbuje obniżyć proponowaną przez nich cenę do ostatniego dnia. Sytuacja może nie jest zbyt komfortowa dla fanów, ponieważ żyjemy w niepewności, ale nie można powiedzieć, tak jak niektórzy myślą, że Polsat ma Formułę 1 gdzieś, jako jedyni starają się by pokazywać ją w Polsce, a duże grono fanów tylko potrafi po nich bluzgać.

Na ten moment, o transmisjach nie ma słowa w cenniku reklam telewizji Polsat. Nie znajdziemy tam żadnych informacji o najbliższym GP Australii, podobnie w weekendowej ramówce.

Musimy cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że rozmowy z MP&Silva zakończą się pozytywnie. Jeśli tak się nie stanie pozostaną nam internetowe steamy i RTL w którym transmisje są przerywane reklamami...[post_ad]