Top Ad unit 728 × 90

 

Organizatorzy GP Malezji zadowoleni z dźwięku obecnych bolidów

Organizatorzy wyścigu na torze Sepang w Kuala Lumpur rok po wprowadzeniu nowych jednostek napędowych są zadowoleni z poziomu dźwięku jaki dostarczają nowe jednostki napędowe. Co ciekawe widzą w tym nawet korzyści dla całego widowiska.

Co ciekawe to właśnie w Malezji w zeszłym sezonie wszyscy mówili o tym jak zwiększyć poziom dźwięku obecnych bolidów. Teraz organizatorzy zmienili zdanie.

Szef toru Sepang, Razlan Razali zauważył, że na trybunach jest więcej rodzin z dziećmi, które lepiej się bawią i bardziej cieszą z widowiska.
Dodał też, że to przyciąga nowych fanów i było to coś czego potrzebowali. Wcześniej często ojciec trzymał na głowie dziecka słuchawki, a to przestraszone i tak płakało. Teraz nie ma już takiej sytuacji.

Moim zdaniem fanom często nawet nie chodzi o samą ilość decybeli, tylko o dźwięk. W silniku V6 ma on inną częstotliwość od powiedzmy V10 i nasze uszy dużo gorzej na nią reagują. Czytając na zagranicznych forach dużo fanów, którzy byli na wyścigach w zeszłym roku jest zadowolonych. Łatwiej im się śledzi wyścigi ponieważ lepiej słuchać na torze speakera i lepiej wiedzą co się dzieje w trakcie poszczególnych sesji.

Ciężko mi powiedzieć jak jest naprawdę, nowych jednostek jeszcze na żywo nie słyszałem.
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.