Top Ad unit 728 × 90

 

Ferrari wzywa do rewolucji w F1

Nowy szef zespołu Ferrari Maurizio Arrivabene na ich stronie internetowej wzywa do technicznej rewolucji w Formule 1 i popiera słowa Niki Laudy, dotyczące zmian w obrębie jednostek napędowych.

Maurizio powiedział między innymi, że Formuła 1 musi być bardziej spektakularna. Fani już odchodzą od tego sportu. Do 2017 roku powinni oni oglądać ładniejsze konstrukcje, które produkują taki dźwięk, że aż stają włosy dęba. Tak właśnie było w czasach Laudy i wtedy on był jednym z fanów.

Czego chce nowy szef Ferrari? Więcej mocy, większych prędkości, zmniejszenie kosztów tych elementów, które nie obchodzą fanów. Formułą 1 musi być też bliżej fanów. Czwartkowa konferencja prasowa powinna być dostępna publicznie, a nie tylko dla garstki dziennikarzy.

Kolejnym z pomysłów jest globalna ankieta, która pozwoli sprawdzić czego fani od Formuły 1 oczekują i powinniśmy odpowiadać na ich żądania.

Wczoraj pojawiła się też informacja, że Ferrari chce powrotu jednostek V8, ale nie tych przestarzałych już z ostatnich lat, ale nowych o pojemności 2,2 litra z dwiema turbosprężarkami i ograniczeniem do 17 tysięcy obrotów na minutę. MGU-H zostałby zastąpiony przez KERS, który byłby ustandaryzowany podobnie jak turbosprężarki.

Moim zdaniem za dużo w Formule 1 tych rewolucji. Tak chciałbym głośniejsze silniki i żeby bolidy były trudniejsze w prowadzeniu dla kierowców, ale kolejne zmiany, destabilizacja przepisów sprawią, że najsłabsze zespoły odpadną. Możliwe, że Bernie do tego dąży i chce tych swoich 3 bolidów na zespół. Czas pokaże, ale oznaczałoby to, że dostawcy jednostek napędowych dopiero co przygotowali silniki i jeszcze je rozwijają, a w tym samym momencie już powinni myśleć nad tymi nowymi i wydawać na nie kolejne pieniądze. #iDontThinkSo

Poniżej Vettel w nowym bolidzie Ferrari na sezon 2015.


[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.