Button i Alonso w McLarenie na sezon 2015


McLaren właśnie na konferencji prasowej ogłosił swój skład na przyszły sezon. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Fernando Alonso będzie partnerem Jensona Buttona. Kevin Magnussen został kierowcą testowym.

Ron Denis i Honda wiedzą, że w nadchodzącym sezonie będą mieli najbardziej doświadczony zespół w stawce. Tylko taka kombinacja może im dać szanse na sukces.

Nigdy nie ukrywałem mojego głębokiego podziwu dla Ayrtona Senny, który jest moim ulubionym kierowcą i idolem na torze – powiedział Alonso. Dołączam do tego projektu z ogromnym entuzjazmem i determinacją, zdając sobie jednak sprawę, że może to wymagać nieco czasu, aby osiągnąć rezultaty, takie jakie chcemy uzyskać, co dla mnie jest problematyczne.

Hiszpan ujawnił również kulisy swojego kontraktu z McLarenem. W ubiegłym roku otrzymałem kilka ofert i niektóre z nich były naprawdę kuszące, biorąc pod uwagę aktualny poziom zespołów. Jednak ponad rok temu, McLaren-Honda zwrócił się do mnie i zapytał czy nie chciałbym wziąć udziału, w bardzo aktywny sposób, w powrocie ich współpracy – współpracy, która niegdyś długo dominowała w Formule 1.

Ich otwartość, wytrwałość i determinacja w umożliwieniu mi dołączenia do tego odnowionego partnerstwa, były jednym z głównych czynników, które wpłynęły na moją decyzję. Nie zapomniałem również o głównych czynnikach takich jak: wspólny cel oraz oczekiwania; przed nami solidna przyszłość, w którą patrzymy z ufnością.

Przeprowadziłem głębokie dyskusje z głównymi ludźmi w McLarenie i Hondzie, obejrzałem fantastyczne zaplecze w Wielkiej Brytanii i Japonii, dlatego to jasne, że wraz z McLarenem i Hondą rozpoczynamy proces, który będzie długim i udanym partnerstwem. Zamierzam dać z siebie 100%, aby tego dokonać.


Wcześniejsze informacje:

BBC właśnie ogłosiło, że Jenson Button będzie partnerem Fernando Alonso w McLarenie w przyszłym sezonie. Zespół ma jeszcze potwierdzić tę informację w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej o godzinie 11:00. To będzie 16 sezon Brytyjczyka w Formule 1.

Fernando Alonso kontrakt podpisał już kilka tygodni temu, ale zespół przez długi czas nie chciał zdradzić kto będzie jego partnerem.

Skład McLarena na sezon 2015

Fernando Alonso
Jenson Button
33
Wiek
34
Hiszpan
Narodowość
Brytyjczyk
2
Tytuły mistrzowskie
1
236/32
Wyścigi/Wygrane
268/15
97
Miejsca na podium
50

Ron Dennis chciał podpisać kontrakt z Magnussenem, ale reszta zarządu wolała doświadczonego Jensona. Brytyczyk w minionym sezonie zdobył dwa razy więcej punktów od Kevina. Młody Duńczyk prawdopodobnie nie rozstaje się z zespołem i zostanie zdegradowany do roli kierowcy testowego. Magnussen tym samym będzie pierwszy w kolejce do zastąpienia Buttona w sezonie 2016.

Ron Denis powiedział, że kierowcy mają podpisane kontrakty na kilka sezonów. Pensja Buttona w porównaniu do 2014 roku została zmniejszona o połowę.