Top Ad unit 728 × 90

 

Alonso z kolejną klauzulą w umowie

Fernando Alonso jeszcze oficjalnie nie podpisał kontraktu z McLarenem, a już media donoszą, że w umowie znajdzie się klauzula pozwalająca opuścić zespół jeśli jego wyniki będą słabe. W 'La Gazzetta dello Sport' można przeczytać, że Hiszpan podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia na trzeci sezon.

McLaren liczy zapewne na nowy silnik i to ma być klucz do walki o tytuły. Chociaż moim zdaniem, skoro zespół ten już korzystał z najlepszego silnika w stawce, to ile Honda może zmienić?

Alonso oczywiście nie jest głupi. Wie, że kontrakt Hamiltona kończy się w 2015 roku i liczy na to, że jeśli Brytyjczyk nie dojdzie do porozumienia z Mercedesem to on wskoczy na jego miejsce. Fernando wiedział, że Ferrari nie ma dobrego pomysłu na kolejne lata i wolał zaryzykować jak Lewis dwa lata temu. Jak to mówią ryzyk, fizyk.

McLaren-Honda to aktualnie wielka niewiadoma. Testów po Abu Zabi na pewno nie można uznać za sukces i początek przyszłego sezonu może być bardzo trudny. Wszystko będzie zależeć od tego jak będzie układała się ich współpraca w trakcie całego sezonu. Jeśli będzie widać zdecydowany progres to Fernando zostanie w McLarenie.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.