Top Ad unit 728 × 90

 

Super GP2, druga seria Formuły 1?

Pojawił się nowy plan "uratowania" składu Formuły 1. Bernie Ecclestone chce do dotychczasowej stawki, czy też tego co z niej zostanie w przyszłym roku dołączyć bolidu serii GP2 z wzmocnionymi silnikami. Już na początku roku wiele mówiło się o tym, że serii GP2 niewiele brakuje do czasów uzyskiwanych przez najsłabsze zespoły Formuły 1.

Zdaniem Berniego najlepsza opcja to pięć zespołów F1 i reszta stawki stworzona z bolidów Super GP2. Oczywiście taka sytuacja oznaczałaby, że najsłabsze i najmniejsze zespoły musiałyby się pożegnać z F1.

Oczywiście jak widać pomysły zmieniają się z dnia na dzień i tak naprawdę nie wiadomo kto pojawi się na starcie w przyszłym sezonie. Już złyszeliśmy o 3 bolidach, o bolidach wynajmowanych innym i pewnie jeszcze z 3 innych pomysłach.

Nie wiem co myśleć o tej propozycji. Na pewno nie chciałbym, żeby na starcie w przyszłym roku stanęło tylko 14, czy 16 kierowców. Z drugiej strony dzielenie Formuły 1 na 2 serie jest sprzeczne z ideą najlepszej serii na świecie.

Tylko jedno pytanie, co z dźwiękiem? GP2 byłoby przecież dużo głośniejsze od bolidów F1
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.