Top Ad unit 728 × 90

 

Silnik Renault o 75KM słabszy od Mercedesa

Christian Horner podał, że w porównaniu do dominującego w tym sezonie silnika Mercedesa, ich jednostka napędowa Renault jest słabsza aż o 75 koni mechanicznych. Jeśli te dane są prawdziwe oznacza to różnicę w osiągach o około 10%. Taki deficyt nie pozwala im na bezpośrednią walkę z bolidami napędzanymi tymi silnikami.

Renault i Ferrari bardzo naciskają na zrezygnowanie z hibernacji jednostek napędowych. Przy obecnych przepisach w trakcie zimowej przerwy tylko wybrane części mogą być poprawione. Co chce Red Bull? Nieograniczone możliwości poprawy jednostek do czerwca 2015 roku. Zmiana wymagała by oczywiście akceptacji ze strony zarządu koncernu Mercedes, ale naciski ze strony FIA oraz Ecclestone’a mają być tak mocne, że jej uzyskanie powinno być kwestią czasu.

W Formule 1 ważny jest cały pakiet. Silnik, aerodynamika i kierowca. Horner wie, że ich bolid jest najlepszy w zakrętach, tak jak i w poprzednich sezonach, ale na końcu prostej są daleko w tyle. Oczywiście Mercedes również będzie mógł poprawić swoje silniki w takiej sytuacji.

Mam nadzieję, że kiedyś w F1 wrócimy do walki na ulepszenia jednostek napędowych. To były dobre czasy, chociaż oczywiście ze względów ekonomicznych ciężko będzie do takiej sytuacji wrócić.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.