Lotus z silnikami Mercedesa od sezonu 2015

Mamy już oficjalne potwierdzenie tego o czym mówiło się od dłuższego czasu. Ekipa Lotusa będzie korzystać z silników Mercedesa już od przyszłego sezonu. Obecnie korzystają z silników Renault, które są w tym roku awaryjne i słabsze od konkurencji.

Z tego też powodu kilka miesięcy temu pojawiły się spekulacje, że Lotus negocjuje umowę na dostawy silników Mercedesa, natomiast przed paroma dniami zastępca szefa – Federico Gastaldi, poinformował, że zespół jest już bliski podpisania kontraktu. Dzisiaj oficjalnie potwierdzono jego zawarcie i jak ogłosił niemiecki producent, umowa obejmuje jedynie dostawy jednostek napędowych, co oznacza, iż Lotus dalej będzie zajmował się produkcją skrzyni biegów do swojego bolidu.

„Ze strategicznego punktu widzenia, było to bardzo ważne dla Mercedesa, by kontynuować dostarczanie jednostek napędowych trzech zespołom, pozostając jednocześnie skupionym na fabrycznej ekipie” – powiedział Toto Wolff, szef zespołu Mercedesa. „Lotus F1 Team to świetna organizacja, która zasłużyła na świetne osiągi w najbliższych sezonach. Jesteśmy zadowoleni mogąc ich powitać w rodzinie Mercedesa i nie możemy się doczekać zbudowania produktywnych relacji w najbliższych latach”.