Podsumowanie VERVA Street Racing 2014

VERVA Street Racing - Dakar na narodowym, to kolejna edycja największej w Polsce imprezy motoryzacyjnej, zrzeszającej najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji oraz motorsportu.

Głównym sponsorem projektu VERVA Street Racing jest PKN Orlen. To właśnie ten koncern odpowiada za tak wielki sukces tej imprezy.

Na stadionie narodowym, podczas głównego show, które trwało 3 godziny publiczność zajęła wszystkie miejsca, które udostępnił organizator imprezy.

Przez ponad 4 godziny 15 tysięcy osób zwiedzało różne stanowiska samochodów. Mowa oczywiście o Pit-Party, na którym znalazły się takie perełki jak Porsche Kuby Giermaziaka, czy bolid Formuły E.

Zainteresowani mogli obejrzeć wszelkie maszyny, niekiedy można ich było dotknąć lub nawet wsiąść za kierownicę.

Na wcześniej wspomnianym Pit-Party można było również podejść do takich kierowców jak Kuba Przygoński, Adam Małysz, czy Martin Kaczmarski. Kierowcy bardzo chętnie rozdawali autografy jak również pozwalali robić zdjęcia. Dzięki temu fani mają niesamowite pamiątki.

W wyznaczonych godzinach przed głównym show, w wyznaczonym miejscu pokaz dawali świetni drifterzy, ale również motocykliści, którzy wykonywali w powietrzu niesamowite, zapierające dech w piersi akrobacje.

Gdy już widzowie zasiedli na swoich miejscach na stadionie narodowym zaczęło się odliczanie do Pre-Show, które rozpoczęło się o godzinie 19:00. Pre-Show prowadził Jankes, więc było bardzo, bardzo ciekawie.Prowadzenie głównego Show, które rozpoczęło się o godzinie 20:00 przejęli jednak Marcin Prokop wraz z Agnieszką Szulim.
Podczas głównego przedstawienia mogliśmy zobaczyć takich kierowców, jak dwukrotny Mistrz Świata WRC Marcus Grönholm, dwukrotny Mistrz Świata WRC i zwycięzca Rajdu Dakar Carlos Sainz, czyli legendy rajdów samochodowych. Mogliśmy zobaczyć również naszych kierowców, czterokrotnego Mistrza Polski w rajdach samochodowych Tomasza Kuchara, czy Adama Małysza.

Wszyscy zaproszeni kierowcy rywalizowali w tak zwanej "Bitwie Mistrzów". Kierowcy ścigali się różnymi pojazdami, a były to samochody rajdowe, motocykle, quady, ciężarówki, buggi, cross country.


Podczas przerw w bitwie pojawiały się również ciekawe pojazdy, takie jak przerobione Polonezy, Monster Trucki, czy motocykle FMX.

Klasyfikacja Bitwy Mistrzów
Samochody rajdowe
 1. Carlos Sainz
 2. Szymon Ruta
 3. Marcus Grönholm
 4. Tomasz Kuchar
Motocykle
 1. Kuba Przygoński
 2. Marc Coma
 3. Ruben Faria
 4. Jakub Piątek
Quady
 1. Łukasz Łaskawiec
 2. Kamil Wiśniewski
 3. Armand Monleon
 4. Jordi Viladoms
Ciężarówki
 1. Jarosław Kazberuk / Mateusz Kazberuk
 2. Rafael Tornabell / Albert Gryszczuk
Buggy
 1. Leszek Kuzaj
 2. Marcus Grönholm
 3. Kuba Przygoński
 4. Bryan Bouffier
Cross Country
 1. Miroslav Zapletal / Maciej Marton
 2. Marek Dąbrowski / Jacek Czachor
 3. Martin Kaczmarski / Jacek Wyrzykowski
 4. Adam Małysz / Rafał Marton
 5. Yuri Sazonov / Arslan Sakhimov
 6. Christian Lavieille