Max Verstappen kierowcą Toro Rosso w przyszłym sezonie


Zespół Toro Rosso ogłosił podpisanie kontraktu z Maxem Verstappenem. W przyszłym sezonie młody Holender będzie partnerem Daniła Kwiata. Zostanie on tym samym najmłodszym kierowcą w historii Formuły 1, będzie miał wtedy 17 lat. Obecnie Verstappen ściga się w Europejskiej Formule 3. Na półmetku sezonu zajmuje w klasyfikacji generalnej drugie miejsce z dorobkiem ośmiu zwycięstw.

Verstappen powiedział po podpisaniu kontraktu: „Po pierwsze chciałbym podziękować Helmutowi Marko oraz Red Bullowi za okazane mi zaufanie i szansę debiutu w Formule 1 w 2015 roku za kierownicą bolidu Toro Rosso. Od kiedy miałem siedem lat, F1 zawsze była celem mojej kariery. Ta wiadomość to dla mnie spełnienie marzeń. Sądzę że dzięki powrotowi nazwiska Verstappen ożywimy dobre wspomnienia”

Szef Toro Rosso – Franz Tost dodał: Jesteśmy zadowoleni mogąc powitać Maxa w rodzinie Red Bulla. „To jeden z najbardziej utalentowanych kierowców nowego pokolenia i wierzymy, że dysponuje niezbędną dojrzałością i psychiką by z powodzeniem sprostać czekającym na niego wyzwaniom. W tym roku pokazał, że potrafi sobie dobrze poradzić nawet w wymagających warunkach. Celem Toro Rosso zawsze było wyławianie talentów w juniorskiej ekipie Red Bulla, dawanie im szansy debiutu w Formule 1, przekazywanie wiedzy. Teraz to do nas będzie należało oddanie do rąk Maxa konkrecyjnego bolidu, który pozwoli mu na jak najlepszy debiut w Formule 1”.

„Chciałbym także podziękować Jeanowi-Ericowi Vergne za całą jego ciężką pracę. Uzyskiwał dobre wyniki ale niestety doświadczał też problemów z niezawodnością, szczególnie w pierwszej połowie tego sezonu. Liczymy że uda nam się z nimi uporać, i Jev będzie w stanie w dobrym stylu zakończyć bieżące mistrzostwa pokazują, że wciąż zasługuje na kolejną szansę startów w Formule 1” – dodał Austriak.