GP Australii przedłużyło kontrakt do 2020 roku


Organizatorzy Grand Prix Australii właśnie poinformowali, że osiągnięto porozumienie z władzami F1. Dzięki temu Grand Prix Australii pozostanie w kalendarzu Mistrzostw Świata co najmniej do 2020 roku.

Jak głosi oświadczenie dwunastomiesięczny okres negocjacji prowadzonych pomiędzy lokalnymi władzami a FOM dobiegł końca. Stosowna umowa, zabezpieczająca losy wyścigu w Melbourne została już podpisana w Londynie.

„Formuła 1 jest ważną częścią strategii organizowania wielkich imprez sportowych w stanie Wiktoria. Dzięki nowej umowie liczymy, że będziemy mogli zobaczyć jak nasz rodak – Daniel Ricciardo, odnosi zwycięstwo przed swoją domową publicznością i zostaje mistrzem świata. Gratuluję panu Ronowi Walkerowi, prezesowi Australian Grand Prix Corp., prowadzenia w imieniu Wiktorii twardych negocjacji w celu osiągnięcia jak najlepszego porozumienia” – powiedział premier stanu, Denis Napthine.

Szef FOM – Bernie Ecclestone przyznał, że Melbourne, które za rok będzie świętowało dwudziestolecie obecności w kalendarzu F1, w pełni zasłużyło na swój nowy kontrakt. „Gratuluję Melbourne tego, w jak doskonały sposób prezentuje światu Formułę 1” – powiedział Brytyjczyk.