Zapowiedź GP Niemiec 2014


Niemcy wygrały mistrzostwa świata w piłce nożnej, Niemiec prowadzi w mistrzostwach świata kierowców, niemiecki zespół prowadzi w mistrzostwach świata konstruktorów. Przed nami dziesiąty już wyścig tego sezonu. Grand Prix Niemiec po raz kolejny odbywa się na zmienionym kilka dobrych lat temu torze Hockenheim. Kierowcy przez dwie trzecie okrążenia jadą tutaj z w pełni otwartą przepustnicą. Nowe jednostki napędowe na pewno będą poddane ciężkiej próbie, a jak już wczoraj pisałem kierowcy powoli dochodzą do limitów ich wykorzystania

Długie proste i ostre dohamowania sprawiają, że na tym torze trzeba też będzie uważać na zużycie paliwa. Mądre zarządzanie odzyskiwaną energią może być tutaj kluczowe. Wyścig powinien być ciekawy, mamy tutaj kilka miejsc do wyprzedzania, w tym po raz pierwszy na Hockenheimie dwie strefy DRS.

Wygrana Lewisa Hamiltona w Wielkiej Brytanii zwiększyła jego szanse w walce o mistrzowski tytuł z Nico Rosbergiem. Niemiec na pewno będzie chciał wygrać w swoim domowym wyścigu, ale jego kolega z zespołu nie odda tej rundy bez walki.

Tor Hockenheimring ma 4.574km i 16 zakrętów. Wyścig trwa 67 okrążeń co daje razem 306.458km. 17 (51.52%) wyścigów było wygranych z pole position i 24 z pierwszego rzędu, więc kwalifikacje na pewno będą ważnym czynnikiem.

Po raz pierwszy w tym sezonie zespoły nie będą korzystały z systemu FRIC i stawka może się troszkę wymieszać. Oczywiście Mercedesy prawdopodobnie nadal będą na czele stawki, ale ich przewaga możliwe, że ulegnie zmniejszeniu. Mam nadzieję, że razem z nami będziecie śledzić ten ciekawy wyścig.

Przed tym Grand Prix tylko taka krótka zapowiedź, ale musicie mi wybaczyć, aktualnie przebywam na urlopie, dlatego też wyniki poszczególnych sesji mogą pojawiać się z opóźnieniem.