F1 2014 od Codemasters - zapowiedź

Codemasters zapowiedziało dziś dwa nowe tytuły związane z Formułą 1. Jeden z nich na konsole nowej, a drugi starej generacji. 17 października F1 2014 pojawi się na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i PC.

W nowej wersji zawarte będą oczywiście wszelkie zmiany jakie weszły w życie w tym sezonie w tym nowe silniki, nowe tory itp itd. Poprawiony i rozszerzony zostanie tryb kariery. Wprowadzony zostanie też nowy system ewaluacji gracza i poprawione zostanie sterowanie na padzie, dzięki czemu łatwiej będzie graczom osiągnąć lepszy poziom.

Oczywiście bardziej doświadczeni gracze będą musieli się przygotować na trudniejsze w opanowaniu bolidy, mniejszy docisk i większy moment obrotowy.Dopiero w 2015 roku zostanie wydana gra na konsole nowej generacji. Będzie ona w trakcie sezonu aktualizowana by dostarczyć kompletny sezon 2015. Prawdopodobnie na starcie będziemy mogli pograć w sezon 2014, a 2015 zostanie dostarczony jako (miejmy nadzieję) darmowy DLC. Więcej szczegółów nie zostało jednak zdradzonych. Gracze posiadający Playstation 4 i Xbox One będą musieli więc poczekać na swoją pierwszą grę z bolidami F1 w roli głównej.

P.S. żeby zbytnio nie zrazić do gry fanów, już z samego trailera wycięto dźwięk silników...