Top Ad unit 728 × 90

 

Tylko jedna sesja treningowa w piątek od 2015 roku?

Autosport donosi, że czekają nas zmiany w formacie weekendu Grand Prix od przyszłego roku. Zespoły już od jakiegoś czasu debatują, jak tu obniżyć koszta w przyszłości i jedną z tych zmian, które mają duże poparcie jest rezygnacją z porannego piątkowego treningu.

Już od kilkunastu lat mamy dwie 90 minutowe sesje treningowe w piątek. Jeśli zmiany zostaną zatwierdzone, w piątek kierowcy będą jeździć tylko 90 minut raz, a sesja rozpocznie się dopiero o 17:00

Zmiana ta pozwoli zespołom na przyjazd na tor dzień później niż ma to miejsce obecnie. Pozwoli im to zdecydowanie zmniejszyć koszty związane z noclegiem. Dodatkowo późniejszy start w piątek ma pozwolić fanom na pojawienie się na trybunach nawet po zakończeniu pracy, czy szkoły.

Spotkanie na którym ta zmiana ma być rozpatrywana odbędzie się pod koniec miesiąca. Oczywiście to jest tylko propozycja, ale ma dużą szansę na wejście w życie.

Z innych zmian, testy w trakcie sezonu mają być zakazane, a przed sezonem ograniczone.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.