Nowe gry wyścigowe już w tym roku

Codemasters już od kilku lat dostarcza nam kolejne gry wyścigowe. Już niedługo bo 27 czerwca premierę będzie miała kolejna odsłona serii GRID, o podtytule Autosport. Tym razem twórcy poszli w stronę symulacji. Mam nadzieję, że podobny kierunek zostanie obrany w przypadku F1 2014.

Prowadzenie samochodów ma być bardziej realistycznie i ma zadowolić nie tylko niedzielnych kierowców. W samej grze znajdziecie takie kategorie jak Touring Cars, GT, Muscle, Drift, Supercars, Hypercars i prototypy. Do opanowania będzie ponad 100 torów w 22 znanych lokacjach. Podstawa zabawy to tryb kariery.


Project CARS to druga gra, którą chciałem wam dziś zaprezentować. Zresztą w tym wypadku nie muszę dużo pisać. Wystarczy obejrzeć trailer. Zapowiada się znakomicie. W grze znajdziecie wiele różnych serii od kartingu do Formuły 1. Niestety na premierę musimy poczekać do listopada.


Jeśli chodzi o F1 2014 to jeszcze żadne szczegóły nie są znane. Codemasters znając życie wyda najnowszą odsłonę serii jakoś w okolicach września tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Niestety nie ma jeszcze żadnej zapowiedzi, ani trailera.