Bartłomiej Mirecki pierwszym Polakiem w F1 Scuderia FerrariDwukrotny Mistrz Polski Kia Picanto Bartłomiej Mirecki otrzymał zaproszenie na testy organizowane przez Ferrari Driver Academy. Prestiżowa akademia należąca do zespołu F1 Scuderia Ferrari zajmuje się wyłanianiem oraz opieką wyścigowych talentów z całego świata. Bartek jest pierwszym w historii kandydatem z Europy Środkowo-Wschodniej.

Bartłomiej Mirecki ma dopiero 17-lat, a na swoim koncie posiada już dwa tytuły Mistrz Polski Kia Picanto (sezon 2012 i 2013). Talent Częstochowianina dostrzegli delegaci FIA, którzy pod koniec lipca br. zaprosili go do FIA Young Driver Excellence Academy – szkółki dla młodych, wyróżniających się zawodników z całego świata. Teraz do Bartka zgłosił się najsłynniejszy zespół Formuły 1 Scuderia Ferrari. Włosi są zachwyceni sukcesami nastolatka i chcą sprawdzić jego umiejętności podczas testów w prestiżowej Ferrari Driver Academy.

Jest to ogromne wyróżnienie bowiem do Akademii Ferrari zostało zaproszonych tylko czterech kierowców ze wszystkich kontynentów. Bartłomiej Mirecki znalazł się w towarzystwie Brazylijczyka, Brytyjczyka i Hiszpana. 17-latek jest nie tylko pierwszym Polakiem w historii, ale też mieszkańcem Europy Środkowo-Wschodniej, który weźmie udział w oficjalnych testach organizowanych przez zespół F1 Scuderia Ferrari.Trzydniowe testy odbędą się w siedzibie Ferrari w Maranello w dniach 30 października – 1 listopada bieżącego roku. Bartłomiej Mirecki przejdzie szereg badań i ćwiczeń percepcyjno-motorycznych, a jego umiejętności prowadzenia pojazdu zostaną poddane najwyższej próbie. Jako jeden z nielicznych zawodników na świecie usiądzie za kierownicą profesjonalnego symulatora F1, takiego na jakim ćwiczą Fernando Alonso i Felipe Massa. Również po raz pierwszy w swej karierze Częstochowianin będzie prowadzić single-seatera. Na kandydatów czekają bolidy Formuły Abarth i słynny tor testowy Fiorano Circuit. Indywidualnym opiekunem 17-latka będzie Villanueva Penas Jose.

Samo uczestnictwo Bartłomieja Mireckiego w testach Ferrari Driver Academy świadczy o klasie jaką prezentuje ten młody zawodnik. Włoski zespół nie zaprasza przypadkowych osób bowiem idea Akademii jest prosta. Zespół F1 Scuderia Ferrari wybiera tylko najlepszych i tylko im może zagwarantować doskonałe

warunki rozwoju pod swoimi skrzydłami, aby w przyszłości zasiadali w bolidach Formuły 1. Absolwentem szkoły zainicjowanej w 2009 roku przez Felipe Massę jest m.in. Sergio Perez startujący aktualnie w barwach Vodafone McLaren Mercedes F1 Team.

BARTŁOMIEJ MIRECKI: „Bardzo cieszę się z zaproszenia do Ferrari Driver Academy. Uczestnictwo w programie realizowanym przez tak prestiżową markę to dla mnie wielki zaszczyt. Udało mi się znaleźć wśród czterech wyróżnionych zawodników z całego świata, więc radość jest tym większa. Na myśl o pobycie w Maranello zaczynają kipieć emocje, ale najważniejsze jest zachować spokój, odpowiednio się skoncentrować i pokazać z jak najlepszej strony. Przede mną zupełnie nieznane doświadczenia: testy w profesjonalnym symulatorze F1 i jazda bolidami. Codziennie będę starał się dzielić z wami wrażeniami. Zaglądajcie na nasz teamowy fanpage: facebook.com/bmracingteam i trzymajcie za mnie kciuki!”

źródło