Ricciardo będzie testował - Aktualności ze świata F1 23.01.2011


Rola kierowcy testowego czy rezerwowego w czasach obecnych przepisów w Formule 1 jest bardzo trudna. Dlaczego? Praktycznie wiąże się ona jedynie z "nadzieją" na to, że któryś z podstawowej dwójki zawodników wypadnie ze składu. Ricciardo w Toro Rosso ma jednak brać regularnie udział w sesjach testowych przed sezonem.

Nie jest to w zasadzie normalna praktyka. Zespoły raczej zawsze liczą na swoich obecnych kierowców to im dają czas za kółkiem który wiemy jak bardzo jest ograniczony przez przepisy.

Jeśli Daniel będzie dobrze spisywał się w testach to jestem w 100% przekonany, że do końca sezonu zajmie miejsce Buemiego lub Alguersuariego. Natomiast jeśli chodzi o sezon 2012 to nawet jakby Webberowi udało się zdobyć tytuł mistrzowski to jego miejsce będzie zajęte przez Ricciardo.

W tym samym czasie inne źródła podają, że miejsce Tonio Liuzziego w Force India zajmie ich zeszłoroczny kierowca testowy Paul di Resta. Tutaj jak wiadomo pojawia się największy problem czyli kontrakt Liuzziego, który normalnie powinien obowiązywać w sezonie 2011 zostanie zerwany.

Naprawdę szkoda Włocha, chociaż gdyby na to spojrzeć z drugiej strony pomimo tego, że w F1 liczą się głównie pieniądze a nie zawsze wyniki to u Liuzziego ostatnio nie było ani jednego ani drugiego.

Prześlij komentarz

0 Komentarze