Pierwsza wrażenia z gry F1 23


Gra F1 23 ma premierę już za chwilę, dzięki EA Polska miałem do niej wcześniej dostęp i poniżej znajdziecie moje pierwsze wrażenia. W porównaniu do zeszłorocznej gry jest kilka nowości, ale trudno uznać ją za rewolucję, raczej za ewolucję. Niemniej, bonus PRE-ORDER w postaci pakietu startowego F1®World i 5000 PitCoinów to dodatkowa zachęta dla niezdecydowanych. Jeśli czytasz to przed premierą, to wpadaj na muve.pl po swoją kopię F1® 23!

Tryb fabularny "Droga do sławy" powrócił w drugiej odsłonie. Mamy kontynuację tego co było w F1 2021. Teraz fabuła rozgrywa się w sezonach 2022 i 2023, a gracze wcielają się w trzech kierowców zespołu Konnersport. Tryb fabularny składa się z 17 rozdziałów i trwa około 7-8 godzin.

Nowy tryb gry, F1 World, łączy opcje społecznościowe i kosmetyczne oraz oferuje różne aktywności, takie jak próby czasowe, pojedyncze Grand Prix oraz tryby gry online. Gracze mogą rozwijać swój bolid i awansować na wyższe poziomy poprzez wykonywanie zadań i odblokowywanie różnych dodatkowych elementów.

Dodano dwa nowe tory: Las Vegas Strip Circuit i Losail International Circuit. Oprócz nich, w grze dostępne są także tory z Chin, Portugalii i Francji.

Model jazdy został zmieniony w porównaniu do poprzedniej edycji. Samochody prowadzą się trudniej w wolnych zakrętach, ale łatwiej w szybkich zakrętach. Ja szczerze mówiąc, największą zmianę odczułem w wychodzeniu z wolnych zakrętów, gdzie bolidy zupełnie inaczej przyśpieszają. Opcje asyst i ustawienia można dostosować do własnych preferencji.

Menu główne i interfejs zostały lekko odświeżone, ale oprawa graficzna jest podobna do poprzedniej edycji. Gra wciąż prezentuje się dobrze, choć nie jest to rewolucja pod względem graficznym.

Supersamochody powróciły, ale ich rola została nieco ograniczona w porównaniu do poprzedniej edycji.

Tryb zwykłej kampanii jest podobny do zeszłorocznej wersji, ze zaktualizowanymi składami i zespołami.

Podsumowując, F1 23 wprowadza pewne zmiany i nowe elementy, takie jak tryb fabularny "Droga do sławy" i tryb F1 World. Dodano również dwa nowe tory. Niemniej jednak, nie ma rewolucyjnych zmian w porównaniu do poprzedniej edycji, więc niektórym graczom może brakować wystarczającej ilości nowości.