EA SPORTS™ F1® 23 - Deep Dive 2 omawia tryb fabularny i F1® World, który na nowo zdefiniuje doświadczenie graczy


Electronic Arts Inc. ujawniło dziś drugi film prezentujący EA SPORTS™ F1® 23, oficjalną grę FIA Formula One World Championship™, której premiera zaplanowana jest na 16 czerwca na PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One i PC za pośrednictwem EA App, Epic Games Store i Steam. Film, którego narratorką jest prezenterka Sky Sports F1, Natalie Pinkham, przybliża różne ulepszenia trybów gry, w tym F1® World, tryb fabularny „Droga do sławy”, tryb wieloosobowy, a także powrót trybów Kariera i Mój zespół.

Po debiucie w F1® 2021, „Droga do sławy”, fikcyjny tryb fabularny powraca również w tym roku. Rozpoczyna się nowy, odważny rozdział przedstawiający karierę młodego kierowcy Aidena Jacksona i głównego bohatera, Devona Butlera. Obaj rywalizują pod banderą Konnersport Racing Team, raczkującej organizacji, która ma nadzieję odnieść sukces w starciu z obecnymi zespołami i kierowcami F1®. Oprócz wielu wyścigów, dramatów i wyzwań, w grze pojawia się cała masa nowych postaci. Jedną z nich jest świeżo upieczona mistrzyni Formuły 2™ i siostra Devona Butlera, Callie Mayer, która jest spragniona występu na największej scenie - Formule 1®. Aby ożywić jej historię, zespół scenarzystów nawiązał współpracę z trzykrotną mistrzynią świata serii W i członkinią zespołu Williams Racing, Jamie Chadwick, która wniosła do gry nieocenioną perspektywę kierowcy .

Kolejną, kluczową funkcją jest F1® World, nowy sposób na czerpanie radości z rozgrywki, który służy jako punkt startowy dla wielu innych trybów gry. Oferuje on rozgrywkę solo i wieloosobową, wspólny system progresji, codzienną, cotygodniową i sezonową zawartość, odnowiony system poziomów licencji oraz wiele różnych sposobów gry. F1® World wprowadzi nowych graczy w złożony świat Formuły 1® i pomoże im zapoznać się z grą przed rozpoczęciem rywalizacji o mistrzostwo świata. Dla powracających graczy funkcja ta sprawi, że na nowo odkryją swoje ulubione obszary gry, w tym próbę czasową, Grand Prix i tryb wieloosobowy. W miarę postępów w F1® World, poprzez branie udziału w wydarzeniach i wyzwaniach, które zmieniają się w czasie i są dostosowane do sezonu, gracze zwiększają swój poziom techniczny i zdobywają ulepszenia, w które można wyposażyć swój pojazd F1® World. Poprawia to osiągi bolidu i otwiera dostęp do trudniejszych zawodów.