MX vs. ATV Legends recenzja


Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora gry MX vs ATV Legends trafiła do mnie na krótką recenzję. W grę grałem na konsoli Xbox series S, ale jest również dostępna na Playstation 5, konsolach poprzedniej generacji oraz PC.

Główna część gry, wyścigi na motocyklach szutrowych, ATV i UTV - to zarówno błogosławieństwo, jak i jej przekleństwo. Oferowanie wielu dyscyplin wyścigowych w jednym pakiecie to z pewnością kuszący pomysł. Oznacza to jednak, że zamiast jednego konkretnego doświadczenia masz do dyspozycji trzy różne opcje i musisz z nich wszystkich skorzystać, aby przejść kampanię.

Najlepiej radzą sobie pojazdy ATV, oferując dobrą zabawę, zręcznościowe wyścigi i odpowiednie sterowanie. Motocykle terenowe i pojazdy UTV wymagają jednak sporo pracy. Pojazdy UTV są tak słabo sterowane, że jazda po linii prostej staje się wyzwaniem. Łatwo też zahaczają o obiekty znajdujące się w otoczeniu, co powoduje nagłe zatrzymanie. Gra byłaby bardziej satysfakcjonująca, gdyby pojazdy UTV po prostu nie były w niej obecne, ponieważ jazda na nich jest tak nieprzyjemna.

Motocykle dirtowe, choć lepsze od UTV, również pozostawiają wiele do życzenia. Jedną z nowych funkcji w grze jest nowo dopracowany system fizyki, ale pokonywanie zakrętów i wybieranie linii przejazdu na torach jest nieporadne, prowadzenie motocykla jest po prostu złe.

Kolizje również nie pomagają, ponieważ wiele przeszkód, które powinieneś ominąć, nagle wyrzucają kierowcę, co sprawia, że gra staje się grą typu "start and stop", w której w dużej mierze polegasz na przycisku resetowania. Sam przycisk resetowania też nie jest przyjemny w użyciu. Czas automatycznego resetowania waha się od natychmiastowego do na tyle długiego, że można pomyśleć, że gra jest zepsuta, bez żadnego wyraźnego wzorca. Tymczasem aktywacja przycisku ręcznego trwa całą wieczność. O ile oczywiście nie odrodzisz się i nie zostaniesz zrównany z ziemią przez zawodnika SI, z których wielu wydaje się, że zderzenie ze ścianą to jedyny sposób na udane pokonanie zakrętu.

Jeśli jest jakiś jasny punkt, to jest nim nowy tryb gry "Trails", wyścig typu checkpoint, w którym teren jest bardziej zróżnicowany. Jest to całkiem zabawne i bardzo chaotyczne, służąc jako punkt kulminacyjny pośród niezliczonych upadków. I to właśnie podsumowuje MX vs. ATV Legends: w gruncie rzeczy jest to zabugowana, słaba gra, która nie dorównuje innym wyścigówkom dostępnym na rynku.


MX vs ATV Legends zawiera mocno rozbudowany tryb kariery, zupełnie nowe i ogromne otwarte środowiska, a także niespotykaną dotychczas personalizację pojazdów i sprzętu! Udoskonalony system fizyki i gra dla wielu graczy na podzielonym ekranie lub rozgrywki sieciowe dla maksymalnie 16 graczy, plus największe DLC z pojazdami OEM w historii marki, czyniąc Legends najambitniejszą częścią serii.

OPIS GRY:
Ruszaj po zwycięstwo na motorze, quadzie lub terenówką w MX vs ATV Legends! Czekają na ciebie nowe otwarte obszary i tryb kariery, w którym poznasz blaski i cienie życia światowej sławy profesjonalnego kierowcy. Stań się prawdziwą legendą off-roadu! Nastał twój czas!

GŁÓWNE CECHY:
Ścigaj się z drugim graczem na podzielonym ekranie lub nawet z 16 osobami online w rozgrywkach drużynowych.
Rywalizuj w trybie kariery, gdzie twoje wybory zdecydują o dostępnych sponsorach i wydarzeniach, na które zostaniesz zaproszony.
Poznaj nowy tryb przełajowy, oferujący emocjonujące terenowe wyścigi i wiele niespodzianek, które wystawią twoje umiejętności na próbę.
Modyfikuj wygląd kierowcy i pojazd dzięki najnowszym częściom i sprzętowi najlepszych marek ze świata off-roadu.
Pokonuj trudny teren mając jeszcze większą kontrolę nad pojazdem, dzięki dopracowanemu systemowi fizyki.
Jak z poprzednimi częściami, Legends zostanie dopełnione serią DLC, z których pierwsze jest dostępne JUŻ DZIŚ! DLC z pojazdami OEM zawiera motocykle, pojazdy ATV i UTV od wszystkich największych producentów pojazdów terenowych.

Kompletną listę pojazdów OEM dostępnych w DLC, a także nowości związane z MX vs ATV Legends znajdziesz na oficjalnej stronie gry lub kanałach @mxvsatv w mediach społecznościowych.

Gra MX vs ATV Legends ukazała się w polskiej wersji językowej (napisy) 28 czerwca 2022 na PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Więcej informacji o grze znajdziesz na jej oficjalnej stronie