Callum Ilott nowym kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo


Zespół Alfa Romeo Racing wita w swoich szeregach jedną ze wschodzących gwiazd sportów motorowych. Callum Ilott nie znalazł dla siebie miejsca w podstawowych składach żadnego z zespołów, ale właśnie dołączył do Alfy Romeo jako drugi kierowca rezerwowy na sezon 2021.

22-letni Ilott zna ten zespół, ponieważ testował z nimi w 2019 roku i brał udział w posezonowych testach w Abu Dhabi. Rok temu zajął drugie miejsce w mistrzostwach FIA Formuły 2 z trzema zwycięstwami i sześć razy stawał na podium, jest on zawodnikiem Ferrari Driver Academy.

Młody Anglik będzie pełnił funkcję kierowcy rezerwowego wraz z Robertem Kubicą w Grand Prix, w których Polak będzie niedostępny ze względu na swoje zobowiązania wyścigowe i testowe w innych kategoriach sportów motorowych. Weźmie on również udział w kilku sesjach FP1 w trakcie sezonu, począwszy od tego piątku podczas Grand Prix Portugalii.

Callum Ilott, Rezerwowy Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: "Jestem naprawdę szczęśliwy, że dołączyłem do zespołu na ten sezon i chciałbym podziękować Alfa Romeo Racing ORLEN oraz Ferrari Driver Academy za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Dwie sesje, które odbyłem z zespołem w ciągu ostatnich dwóch lat, były bardzo przydatne w przyzwyczajeniu mnie do sposobu pracy zespołu Formuły 1 i jestem przekonany, że będę w stanie rozpocząć pracę w nowej roli, jako jeden z kierowców rezerwowych w Alfa Romeo Racing ORLEN. Nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę za kierownicą samochodu i pomogę zespołowi w dalszym rozwoju.