Duże zmiany w F1 TV w 2021 roku

Formuła 1 zapowiedziała wiele zmian w F1 TV, które sprawią, że usługa ta będzie jeszcze lepsza.

Po pierwsze obraz ma mieć jeszcze lepszą jakość. Do tej pory stream miał tylko 25fps, nowa wersja udostępni opcję 50fps.

W końcu będzie więcej opcji przesyłania obrazu na telewizory. Użytkownicy będą mogli przesyłać obraz z F1 TV przy pomocy opcji castowania na Chromecasty, a dla użytkowników Apple będzie dostępny również AirPlay.

Po raz pierwszy będzie można zatrzymywać, wznawiać i przewijać transmisję na żywo na każdym kanale, w tym na kamerach z bolidów. Do tej pory w transmisji live nie było takich opcji.

Ulepszone przełączanie kanałów – ulepszony interfejs umożliwia użytkownikom łatwiejsze przełączanie między wieloma dodatkowymi przekazami w F1 TV: Pit Lane Channel, Data Channel, Driver Tracker i kamery na bolidach.

Ulepszony interfejs użytkownika – nowoczesny interfejs umożliwi użytkownikom łatwe przeglądanie i przeszukiwanie archiwalnej zawartości F1 TV, w tym także ekskluzywnych seriali i filmów dokumentalnych F1.

Nowe opcje są już dostępne przez przeglądarki na komputerach, w pierwszej połowie sezonu dostępne będą nowe aplikacje mobilne na Androida i iOS, a do końca roku pojawią się nowe aplikacje na telewizory z Apple TV, Android TV. 

W F1 TV Pro będą dostępne transmisje z testów przedsezonowych w Bahrajnie. Przedsezonowe testy Formuły 1 zostaną rozegrane w dniach 12-14 marca. Każdego dnia będą transmisje na żywo ośmiu godzin jazd – 8:00 – 12:00 oraz 13:00 – 17:00, a po nich 45-minutowy program podsumowujący.

Sezon zaczyna się już niedługo, standardowo rusza więc promocja na roczne pakiety F1 TV Pro i F1 TV Access. Można je kupić taniej o 25%, korzystając ze specjalnego kodu rabatowego. Promocja trwa tylko do 14 marca.

W celu skorzystania z promocji klikamy subscribe oraz wybieramy jeden z rocznych pakietów klik – będzie pokazana pełna cena. Następnie w nowym oknie pojawi się opcja wyboru jednego z czterech pakietów i należy zaznaczyć jeden z rocznych pakietów (wciąż będzie pełna cena), a następnie ponownie kliknąć subscribe. Następnie pojawi się okno z potwierdzeniem płatności. Tam należy rozwinąć opcję “Voucher code” i w polu które się pojawi wpisać “F1TV25” (bez cudzysłowu) i zatwierdzić. W tym momencie cena widoczna u góry powinna obniżyć się o 25%. Później należy normalnie zapłacić. Aby móc kupić pakiet F1 TV należy mieć kartę płatniczą obsługującą zagraniczne płatności.