GP Wielkiej Brytanii będzie pokazane w otwartej telewizji

Jak donosi Cyrk F1, telewizja Polsat pokaże na żywo Grand Prix Wielkiej Brytanii. Będzie to powrót Formuły 1 do otwartej telewizji, po kilku latach. Transmisje zobaczy każdy, kto ma dostęp do telewizji naziemnej i nie tylko.

Nie będzie żadnego studia, będzie tylko transmisja samego wyścigu. Skład komentatorski jeszcze nie jest znany, ale z tego co się dowiedziałem, będzie to prawdopodobnie Andrzej Borowczyk i Kristian Sobierajski. Na pewno nie będą to komentatorzy Eleven. Wiem już, że jest to dłuższy projekt na kilka Grand Prix, nie ustalono jeszcze dokładnie na ile wyścigów. Oczywiście nadal wszystkie sesje treningowe i kwalifikacje będą dostępne tylko w Eleven.

Telewizja Polsat od lipca 2019 roku jest właścicielem polskiego oddziału Eleven Sports Network. Stacja ta ma natomiast prawa do pokazywania Formuły 1 w Polsce do końca 2022 roku.

W ten weekend na kanale Super Polsat będzie można też obejrzeć występy Roberta Kubicy w serii DTM, ale transmitowany będzie tylko sobotni wyścig. Na niedzielny trzeba już mieć dostęp do kanałów Eleven.