Daniel Ricciardo oficjalnie kierowcą McLarena od sezonu 2021

McLaren właśnie oficjalnie ogłosił, że Daniel Ricciardo w przyszłym roku będzie się ścigał w ich zespole razem z Lando Norrisem. Tym samym nie ma tu miejsca dla Carlosa Sainza, który został już potwierdzony w Ferrari. W McLarenie nie ma już też miejsca dla Sebastiana Vettela.

Daniel Ricciardo podpisał wieloletnią umowę z zespołem, dokładnie 650 dni po tym jak ogłosił, że przechodzi do Renault.Zak Brown, dyrektor generalny, McLaren Racing, skomentował:
"Podpisanie umowy z Danielem jest kolejnym krokiem naprzód w naszym długoterminowym planie i wprowadzi nowy, ekscytujący wymiar do zespołu, obok Lando. To dobra wiadomość dla naszego zespołu, partnerów i oczywiście naszych fanów."

"Chcę również wyrazić uznanie dla Carlosa za wspaniałą pracę, jaką wykonał dla McLarena, pomagając nam w realizacji naszego planu poprawy wyników". Jest prawdziwym zespołowym zawodnikiem i życzymy mu powodzenia poza McLarenem."

Andreas Seidl, dyrektor zespołu, McLaren F1, powiedział:
"Daniel jest sprawdzonym zwycięzcą wyścigów F1, a jego doświadczenie, zaangażowanie i energia będą cennym dodatkiem do McLarena i naszej misji powrotu na front. Z Danielem i Lando jako kolegami z drużyny, wierzę, że mamy dwóch zawodników, którzy będą nadal ekscytować naszych kibiców i pomagać w rozwoju zespołu.

"Carlos jest prawdziwym profesjonalistą, praca z nim jest przyjemnością i będziemy nadal cieszyć się wyścigami z nim w tym roku". Wszyscy życzymy mu powodzenia w następnym etapie kariery, po odejściu z McLarena."