Mechanik Mercedesa ma koronawirusa

Według dzisiejszej edycji Il Corriere dello Sport, mechanik Mercedesa uzyskał wynik pozytywny w badaniu na obecność koronawirusa w Brixworth. Automatycznie podjęto kwarantannę dla tych, którzy byli z nim w kontakcie.

Jeśli dojdzie do kolejnych zarażeń, może się nagle okazać, że fabryka Mercedesa nie będzie mogła normalnie pracować po zakończeniu umówionej w Australii kwarantanny. Wszyscy pracownicy zespołów, którzy pojechali na pierwszy wyścig, zostali skierowani na kwarantannę do 29 marca.

Prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnych przypadków jest bardzo wysokie, o czym świadczy np. świat piłki nożnej. W Serii A pierwszym zawodnikiem, który miał pozytywny wynik badania, był obrońca Juventusa Rugani, ale w ciągu kilku godzin było pięciu kolejnych zarażonych wewnątrz Sampdorii (Gabbiadini, Colley, Ekdal, Thorsby i La Gumina) i trzech w Fiorentinie (Vlahovic, Cutrone i Pezzella oraz fizjoterapeuta Dainelli).

Formuła 1 przełożyła start sezonu na koniec maja i inne serie teraz podejmują podobne decyzje. Indycar również poczeka do maja, a Nascar anulował dwa wyścigi. Formuła 2, Formuła 3 również ma anulowane wyścigi. Formuła E na ten moment zawiesiła cały sezon. Ponad 75 wyścigów różnych serii jest odwołanych lub przełożonych na późniejszy termin z powodu epidemii.

Dodam tylko, że na ten moment ta informacja nie jest potwierdzona przez zespół Mercedesa.

Aktualizacja: Mercedes zdementował tę plotkę.