Wyniki 1 dnia testów F1 2020

Za nami pierwszy dzień testów F1 przed sezonem 2020. Obyło się bez większych niespodzianek. Wszystkie zespoły wykazały się bardzo dużą niezawodnością, nie było praktycznie żadnych problemów technicznych, a jak już były to nie takie, które przeszkodziły zawodnikom wyjeżdżać na tor i przejechać wiele okrążeń. Ani razu nie pojawiła się czerwona flaga. Różnice między całą stawką były naprawdę niewielkie.

Relację z przebiegu całego dnia znajdziecie tutaj

Robert Kubica po raz pierwszy zasiadł za kierownicą bolidu Alfy Romeo. Polak przejechał 57 okrążeń i zakończył poranną sesję na ósmym miejscu. Ostatecznie był sklasyfikowany na 13 pozycji przed Magnussenem i Giovanazzim.

Najlepszy czas dziś wykręcił Lewis Hamilton, chociaż wyglądało na to, że Brytyjczyk mocno się powstrzymuje w ostatnim sektorze. Drugi czas wykręcił Valtteri Bottas. Największą niespodzianką był trzeci Sergio Perez w Racing Point. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że to tylko testy, ale różowy zespół przywiózł na testy praktycznie zeszłoroczny bolid Mercedesa.

Max Verstappen kilka razy na torze się obracał, wykręcił czwarty czas. Przejechał ponad dwa dystanse Grand Prix Hiszpanii. Na szóstym i siódmym miejscu mieliśmy kierowców Renault. Zespół ten przywiózł naprawdę zmieniony bolid, którym mają zamiar walczyć o lepsze pozycje w tym roku.

Słabiej radziło sobie Ferrari. Leclerc był dopiero jedenasty. Ewidentnie nie prezentowali tak dobrego tempa jak rok temu.

Bardzo dobre tempo dziś prezentował Williams. George Russell jeździł z rana i na takiej samej mieszance w tym samym momencie wykręcił lepszy czas od Roberta Kubicy, który oczywiście zmienił zespół i nie wiadomo co testował, ale rok temu Williamsa w takim miejscu nikt by się nie spodziewał. Zespół kręcił 1 dnia testów już od startu praktycznie lepsze czasy niż przez cały zeszły sezon. Przejechali też więcej okrążeń niż przez całe zeszłoroczne testy.

Mercedes przejechał dziś 173, Red Bul 167, a McLaren 161 okrążeń. Te zespoły napracowały się dzisiaj najmocniej.

Jak ktoś nie oglądał testów, to ich powtórki są na F1 TV, do oglądania powtórek wystarczy pakiet access. Pakiet można zakupić tutaj

Wyniki pierwszego dnia testów: