Nowe malowanie zespołu Haas ujawnione

Zespół Haas ujawnił pierwsze grafiki komputerowe bolidu VF-20. Wygląda na to, że jest to głównie prezentacja nowego malowania, a nie kompletnie nowa konstrukcja na nowy sezon. Faktyczna prezentacja odbędzie się dopiero 19 lutego, czyli w pierwszy dzień testów.

Widać tu powrót do wcześniejszego malowania, po jednym sezonie gdzie zespół był sponsorowany przez Rich Energy. Bolid oczywiście przypomina zeszłoroczną konstrukcję Ferrari, od nich przecież Haas kupuje te części, które są możliwe do sprzedania.

Jeśli chodzi o sponsorów to widać, że słabe wyniki w zeszłym sezonie odbiły się na ilości nalepek na bolidzie. Haas długo negocjował z Orlenem i Robertem Kubicą, ale ostatecznie wybrali oni Alfę Romeo, która ma zapewnić naszemu zawodnikowi więcej czasu na torze.