Jest decyzja w sprawie opon na sezon 2020

FIA w krótkim komunikacie potwierdziła specyfikację opon na przyszły rok.

Po przetestowaniu i przeanalizowaniu nowych specyfikacji opon na 2020 rok przeprowadzono głosowanie. Wszystkie zespoły miały wybrać, czy zostajemy z oponami, z których korzystano w sezonie 2019, czy będą korzystać z nowych.

Głosowanie zakończyło się jednogłośną decyzją o utrzymaniu tegorocznej specyfikacji opon na sezon 2020 przez wszystkie zespoły.

Tegoroczne opony były dość kontrowersyjne. Trudno je utrzymać w odpowiednim oknie pracy. Wiele zespołów miało z tym problem, między innymi Haas, Williams i Racing Point. Pomimo to wszyscy głosowali za pozostaniem tej specyfikacji. Prawdopodobnie nikt nie chce się przez cały sezon skupiać na walce z nowymi oponami.

Co na to Pirelli? Nie są zadowoleni. Ich nowe opony były przygotowane na pewnie minimalnie szybsze bolidy w przyszłym roku. Zespoły z roku na rok zwiększają tempo w najróżniejszy sposób i teraz stare mieszanki będą musiały to wytrzymać.

Czy to dobra decyzja? Trudno powiedzieć, kierowcy nie byli zadowoleni po testach. Pirelli sobie wyznaczyła cele, które miały być spełnione przy nowych mieszankach. Podobno ich nie spełnili.