Wyniki 2 rundy Formuły E w Arabii Saudyjskiej

Zespół BMW z podwójnym zwycięstwem w Arabii Saudyjskiej. Alexander Sims od startu do mety utrzymał prowadzenie, drugi na metę wjechał Maximilian Gunther. Lucas di Grassi dopełnił podium.

Za nami ciekawy wyścig z kilkoma kolizjami i przerywany przez wyjazdy na tor samochodu bezpieczeństwa. Słabiej dziś pojechali kierowcy Mercedesa, Vandoorne był czwarty, a De Vries był ósmy.

Wczorajszy zwycięzca Sam Bird odpadł, po tym, jak Mitch Evans wyrzucił go w bandy.

Aktualizacja: Po wyścigu Gunther otrzymał karę przejazdu przez boksy, za którą doliczono mu 24 sekundy i stracił swoje miejsce na podium. Na drugie miejsce awansował Lucas di Grassi, a na trzecie Stofel Vandoorne.

Skrót kwalifikacji


Tak wyglądały pozycje startowe:


Opis wyścigu:

Alexander Sims utrzymał prowadzenie po starcie. Sebastien Buemi chciał skorzystać ze strefy trybu ataku i w tym momencie w tył wjechał mu Da Costa. Kierowca Nissana spadł na 14 pozycję.

Na 26 minut przed końcem odpada Sam Bird. Miche Evans najpierw go wypycha na bandę, a chwilę później jeszcze Pascal Wehrlain. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Sims, Da Costa, Di Grassi, Vandoorne tak wyglądała kolejność w czołówce po zakończeniu okresu neutralizacji.

Wszyscy kierowcy w czołówce od razu praktycznie próbują skorzystać z trybu ataku. Da Costa otrzymuje karę przejazdu przez boksy, za uderzenie w Buemiego.

Na prowadzeniu dalej Sims przed Di Grassim i Guntherem. Ta ostatnia dwójka wykorzystała błędy innych i momenty, w których inni aktywowali tryb ataku.

Robin Frijns przez nikogo nie atakowany, rozbija swój bolid, tracąc nad nim panowanie, o bandy i ponownie na tor wyjeżdża samochód bezpieczeństwa. Felipe Massa otrzymał karę za falstart, a w tym momencie znajdował się na siódmej pozycji.

W tym momencie stała się najdziwniejsza rzecz, rywalizacja została wznowiona, a na torze nadal był dźwig, który usuwał bolid Frijnsa.

W końcówce Lucas Di Grassi miał jeszcze tryb ataku dostępny, ale nie zdołał już wyprzedzić kierowców BMW, którzy dojechali do mety na pierwszych dwóch pozycjach.

Skrót wyścigu poniżej:
Klasyfikacja po dwóch wyścigach: